14.12.2019

MIĘDZYNARODOWE GIERKI TRÓJECZKI. BRĄZ W LIDZE MISTRZÓW I ZŁOTO W LIDZE EUROPY


Przez dwa dni, 14 i 15, na halach w Gromniku i Wojniczu rywalizowało 12 zespołów w turnieju organizowanym przez Tarnovią Tarnów. W bardzo mocno obsadzonych zawodach uczestniczyły między innymi 3 zespoły ze Słowacji /Partizan Bardejov, KC Koszyce, Lokomotive Koszyce/ oraz jeden z Ukrainy /Karpaty Lwów/. Nasz klub do rozgrywek zgłosił dwie drużyny. Jedna składała się z Seniorek a druga z zawodniczek uczestniczących w Centralnej Lidze Juniorek Młodszych. To własnie zespół składający się z zawodniczek z roczników 2004 i 2005 okazał się prawdziwą rewelacją turnieju zajmując ostatecznie trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. Nasze Seniorki po sobotniej wpadce w niedzielę zanotowały komplet zwycięstw i wygrały w Lidze Europejskiej. Dodatkowo Paulina Piksa i Paulina Tomasiak w swoich ligach wywalczyły tytuły królowych strzelczyń. Wielkie brawa dla naszych w szczególności młodszych piłkarek, które udowodniły swą wysoką wartość sportową. Ostatecznie turniej zwyciężył Respekt Myślenice /gratulujemy/ przed gospodyniami.


05.05.2018

DERBY ZIEMI SĄDECKIEJ DLA "TRÓJECZKI"

II liga kobiet - Nowy Sącz 05.05.2018 KS Starówka Nowy Sącz - UKS 3 Staszkówka Jelna 3-4/1-2/ Bardzo ciekawy mecz został rozegrany w Nowym Sączu w ramach rozgrywek II ligi kobiet. Na boisko wybiegły dwa zespoły reprezentujące region Sądecczyzny: Starówka Nowy Sącz i UKS 3 Staszkówka Jelna. Derby to mecz szczególny dla trenerów, działaczy i oczywiście zawodniczek. Po wysokiej porażce w rundzie jesiennej młodziutki zespół z Jelnej do spotkania rozgrywanego w Nowym Sączu podszedł bardzo skoncentrowany. Już pierwsze minuty pokazały, że popularna "Trójeczka" chce odnieść zwycięstwo i konsekwentnie realizuje plan taktyczny. Po kilku składnych akcjach w 20 minucie przyjezdne prowadzą 2-0 i wydaje się, że kontrolują przebieg wydarzeń na boisku. W końcówce pierwszej części zawodów kontaktowego gola dla Starówki strzela Kinga Łomako. Druga połowa jest wyrównana a większość akcji rozgrywanych jest w środku boiska. W 60 minucie Starówka po stałym fragmencie gry strzela na 2-2 i mecz rozpoczyna się od nowa. Po stracie bramki do głosu znów dochodzi zespół z gminy Gródek nad Dunajcem. Bramkę na 3-2 strzela Sandra Różycka (3 bramki w całym meczu) a kolejne trafienie z rzutu karnego dokłada Paulina Sokulska. W doliczonym czasie gry zespół gospodyń ustala wynik meczu na 4-3 i to zespół z Jelnej dopisuje kolejne trzy punkty do swojego dorobku.


22.01.2017

SENIORKI UKS 3 STASZKÓWKA JELNA Z MEDALEM HALOWYCH MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI

Hala klubu KS Bronowianka Kraków była miejscem zmagań najlepszych pięciu zespołów województwa małopolskiego, które po przebrnięciu eliminacji dotarły do finałów Halowych Mistrzostw Małopolski w piłce nożnej seniorek. W zawodach uczestniczyły kluby Rysy Bukowina Tatrzańska (I liga kobiet), LKS Szaflary (III liga kobiet), dwa zespoły KS Bronowianka Kraków (II liga kobiet) oraz reprezentantki naszego regionu UKS 3 Staszkówka Jelna (III liga kobiet). Pierwsze dwa spotkania popularnej „Trójeczki” pomimo bardzo dobrej gry zakończyły się porażkami 1-3 z zespołem Rysy Bukowina Tatrzańska oraz 1-2 z Bronowianką Kraków II. Kolejny pojedynek z faworytem turnieju KS Bronowianka Kraków I to prawdziwy popis naszych piłkarek zakończony zwycięstwem 4-2. Dzięki temu wynikowi walka o medal tych prestiżowych zawodów stała się realna, warunkiem było odniesienie zwycięstwa w ostatnim meczu. Ambitne piłkarki UKS-u przystąpiły do spotkania z LKS Szaflary bardzo zmotywowane odnosząc przekonywujące zwycięstwo 4-0. Ostatecznie turniej zakończył się zwycięstwem KS Bronowianka Kraków II przed Rysami Bukowina Tatrzańska. Natomiast na trzecim miejscu turniej zakończyły zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna. To pierwszy znaczący sukces tego zespołu w kategorii Seniorek, drużyna wcześniej odnosiła liczne sukcesy lecz w kategoriach młodzieżowych. Również jedna nagroda indywidualna przypadła naszej piłkarce. Paulina Tomasiak została królem strzelców turnieju. Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas turniejów finałowych w pozostałych kategoriach. Zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna wystąpią jeszcze w finałach wojewódzkich w kategorii: Juniorek Młodszych. Młodziczek (II zespoły), Orliczek oraz Żaczek.


07.01.2017

HALOWE ELIMINACJE MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI SENIOREK - Łącko

07.01.2017 w Łącku Seniorki rywalizowały w Eliminacjach Halowych Mistrzostw Małopolski. Cały turniej przebiegał zdecydowanie pod nasze dyktando i zasłużenie Trójeczka wywalczyła awans do wielkiego finału. W turnieju wszystkie nasze piłkarki zagrały z dużym zaangażowaniem oraz wiarą w końcowy sukces - Gratulujemy i dziękujemy. Miłym akcentem był debiutancki gol Diany Woźniak.
Wyniki:
• Starówka Nowy Sącz - UKS 3 Staszkówka Jelna 2-3
• Szreniawa Nowy Wiśnicz - UKS 3 Staszkówka Jelna 2-7
• UKS 3 Staszkówka Jelna - Olimpia Osieczany 7-3