14.06.2018

FANTASTYCZNY SEZON ZWIEŃCZONY MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI

O piłkarkach z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna jest głośno od kilku lat. Ich sukcesy na arenie ogólnopolskiej były wizytówka klubu oraz doskonałą promocja Sądecczyzny. Jednak nigdy w 8 letniej historii stowarzyszenia nie udało się sięgnąć po medal Mistrzostw Polski, aż do minionego weekendu. Po całorocznych zmaganiach na różnych etapach eliminacji w dniach 07-10.06.2018 w Łodzi odbyły się finały Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodziczek. W tych prestiżowych zawodach uczestniczyło 8 najlepszych klubowych drużyn w Polsce. Początek rywalizacji to rozgrywki grupowe, przez które piłkarki popularnej „Trójeczki” przebrnęły z kompletem zwycięstw, pokonując kolejno: 4 ResPect Krobia, UKS-SMS Łódz i Włókniarz Białystok. W meczu półfinałowym przeciwnikiem naszej drużyny był zespół AZS PSW Biała Podlaska. Po pierwszej połowie i znakomitej grze UKS prowadził 2-0 i wydawało się że finał jest na wyciągnięcie ręki. Niestety w II części meczu zespół z Białej Podlaskiej doprowadził do wyrównania i o tym kto zagra w wielkim finale decydowały rzuty karne. W tych minimalnie lepszy okazał się przeciwnik zwyciężając 3-2. Pomimo niedosytu piłkarki z Jelnej w meczu o III miejsce pokazały charakter zwyciężając obrońców tytułu Ząbkovię Ząbki i medal Mistrzostw Polski stał się faktem. Poza sukcesem zespołowym również nagroda indywidualna trafiła do jednej z zawodniczek klubu z gminy Gródek nad Dunajcem i Moszczenica. Wiktoria Dudka jednogłośnie została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.
Między wojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodziczek – finały ogólnopolskie 7-10.06.2018 Łódz
Mecze grupowe:
4 ResPect Krobia – UKS 3 Staszkówka Jelna 1-2
UKS SMS Łódz – UKS 3 Staszkówka Jelna 1-3
Włókniarz Białystok – UKS 3 Staszkówka Jelna 3-4
Półfinał:
AZS PSW Biała Podlaska – UKS 3 Staszkówka Jelna 2-2 karne: 3-2
Mecz o III miejsce:
Ząbkovia Ząbki – UKS 3 Staszkówka Jelna 4-5
Skład zespołu:
1. Dudka Wiktoria (Wybrana najlepszą zawodniczką turnieju)
2. Piksa Paulina (kapitan)
3. Hebda Kinga BR (najmłodsza zawodniczka turnieju)
4. Romuzga Anita
5. Grybel Anna
6. Król Emilia
7. Świderska Anna
8. Lichoń Kamila
9. Kumor Kamila
10. Kumor Magdalena
11. Mastalerz Martyna
12. Mróz Gabriela
13. Gucwa Terasa
14. Baziak Aleksandra
Kadra szkoleniowa: Michał Bąk, Jarosław Baziak, Wojciech Mróz.
Ten fantastyczny sukces jest zwieńczeniem znakomitego sezonu w wykonaniu piłkarek UKS 3 Staszkówka Jelna, które odniosły w nim między innymi następujące sukcesy:
- Halowe Mistrzostwo Małopolski Juniorek Młodszych
- II miejsce Orliczek w Halowych Mistrzostwach Małopolski.
- II miejsce Młodziczek w Halowy Mistrzostwach Małopolski Młodziczek
- I miejsce Młodziczek w Małopolskiej Lidze Młodziczek
- I miejsce w finale wojewódzkim - Ogólnopolski turniej o Puchar Tymbarku – Mistrzostwa Polski U-12 /awans do rozgrywek ogólnopolskich – 9 miejsce w Polsce/
- II miejsce w finale wojewódzkim - Ogólnopolski turniej o Puchar Tymbarku – Mistrzostwa Polski U-8
- I miejsce Juniorek Młodszych w Małopolskiej lidze Juniorek Młodszych /awans do rozgrywek ogólnopolskich – 13 miejsce w Polsce/
- I miejsca dziewcząt w finale powiatowym Mistrzostw Polski w kategoriach U-8, U-10, U-12
- I miejsce Orliczek i Młodziczek w Międzynarodowym turnieju piłkarskim „Starówka CUP”20.10.2017

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ II LIGI MŁODZIKÓW PODOKRĘGU GORLICE

20.10.2017 r. nasze Młodziczki rozegrały ostatni mecz w tej rundzie w regularnych rozgrywkach z chłopakami. Bardzo cieszymy się z faktu, że nasze piłkarki wielokrotnie utarły nosa swoim rówieśnikom udowadniając, że futbol jest też dla dziewczyn.

Bilans rozgrywek II ligi Młodzików Podokręgu Gorlice:

6 rozegranych spotkań,
12 zdobytych punktów,
3 miejsce w tabeli,
4 zwycięstwa,
2 porażki,
25 bramek strzelonych,
15 bramek straconych.

Gratulujemy naszym piłkarkom. Już czekamy na rundę wiosenną, w której będziemy atakować fotel Lidera!!!06.02.2017

PIŁKARKI „TRÓJECZKI” KOLEJNY RAZ ZAGRAJĄ W WARSZAWIE W MISTRZOSTWACH POLSKI

Wspaniałym sukcesem piłkarek UKS 3 Staszkówka Jelna zakończył się finał wojewódzki turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Po całodniowych zmaganiach na obiektach Coc Com Zone w Krakowie w kategorii U – 12 bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się zespół z Jelnej i w dniach 29.04 – 02.05.2017 wystąpi w Warszawie w finale krajowym turnieju. To już czwarty finał krajowy tego prestiżowego turnieju w którym wystartują zawodniczki UKS-u. Podczas zawodów rozgrywanych w Nowej Hucie dominacja piłkarek z naszego regionu nie podlegała żadnej dyskusji. Zespół w całym turnieju stracił tylko jedną bramkę odnosząc komplet 6-ciu zwycięstw. Również nagroda indywidualna powędrowała do zawodniczki zwycięskiej drużyny. Paulina Piksa została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.
Skład zwycięskiej drużyny: M. Mastalerz, A. Romuzga (kpt. drużyny), A. Grybel, P. Piksa, A. Baziak, K. Kumor, A. Kafel, A. Górowska, G. Mróz, K. Lichoń. Sztab szkoleniowy: Wojciech Mróz, Michał Bąk, Jarosław Baziak.