08.12.2019

MISTRZOSTWA POLSKI U-18 w futsalu Chocianów

W dniach od 6-8 grudnia nasze piłkarki po raz kolejny miały zaszczyt wystąpić w finałach Mistrzostw Polski w futsalu. Już sam awans jest dużym osiągnięciem, ale nasze zawodniczki do Chocianowa jechały powalczyć o medal. Los przydzielił nas do bardzo mocnej grupy w której był aktualny Mistrz Polski, brązowy medalista z zeszłego roku FSA Kraków i nasz team, który w tym składzie rok temu wywalczył brąz w kategorii U-16.

Mecz otwarcia:

W pierwszym spotkaniu mierzymy się z Rekordem Bielsko-Biała /obrończynie tytułu/. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. W defensywie Jesteśmy bezbłędni i wyprowadzamy raz po raz szybkie kontrataki. Niestety poziom skuteczności w tym meczu był dramatyczny, marnujemy kilka sytuacji 100 procentowych /w tym dwa przedłużone karne/. Mistrzynie Polski wykorzystują to bezlitośnie i do przerwy przegrywamy 0-1. Po zmianie stron przez długi czas gramy bardzo dobrze stwarzając sobie kolejne okazje. Niestety po naszych strzałach piłka nie chce wpaść do siatki przeciwniczek. Pięć minut przed końcem meczu Rekord strzela na 2-0 i jest po zawodach. W ostatnich 3 minutach tracimy kolejne bramki i ostatecznie przegrywamy 0-5!!!! Porażka boli tym bardziej, że mecz był bardzo wyrównany a wynik świadczy o czymś zupełnie innym.

Mecz o wszystko:

Nasz kolejny przeciwnik to Stomilanki Olsztyn. Znów w pierwszej połowie gramy bardzo konsekwentnie i rywalki nie są w stanie poważnie zagrozić naszej bramce. Po jednym ze stałych fragmentów gry wychodzimy na prowadzenie po golu Pauliny Tomasiak. W drugiej połowie dochodzi do prawdziwego kataklizmy. W przeciągu minuty tracimy 3 bramki!!!!! i jako zespół rozsypujemy się całkowicie. Kiedy wydaje się, że znowu wszystko się posypie dziewczyny zaczynają walczyć i robi się prawdziwy dreszczowiec. Ostatecznie przegrywamy 4-3 nie strzelając w tym meczu 5 przedłużonych rzutów karnych co w dużej mierze zadecydowało o naszej porażce.

Mecz o honor:

W ostatnim meczu turnieju ogrywamy FSA Kraków 3-2. W tym meczu jesteśmy zespołem lepszym i gdyby nie brak skuteczności wynik byłby dużo wyższy. Ostatecznie zajmujemy IX miejsce w Polsce. (tekst: W. Mróz)

30.12.2018

DEBIUTANCKI MEDAL TRÓJECZKI - trzecia drużyna w Polsce!

UKS 3 Staszkówka Jelna została trzecią drużyna w Polsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U-16. Dziewczęta spisały się rewelacyjnie i wróciły z Białegostoku z brązowymi medalami. Sukces jest tym cenniejszy, że od sezonu 2018/2019 klub specjalizujący się w rozgrywkach na trawie zadebiutował w futsalu. „Trójeczka” po świetnym meczu półfinałowym przegrała po rzutach karnych z Ząbkovią Ząbki. Po tej porażce dziewczęta nie poddały się i w walce o brąz pokonały Wierzbowiankę Wierzbno 4:0. Bramki dla Staszkówki/Jelnej zdobywały w tym meczu Paulina Tomasiak x2, Aleksandra Cygan oraz Julia Fryczek. Ponadto Paulina Tomasiak z 14 golami została, królową klasyfikacji strzelców całego turnieju. Najlepszą zawodniczką dwudniowych mistrzostw została wybrana Monika Boguszewska z Włókniarza Białystok. Natalia Berlińska z Pragi Warszawa została okrzyknięta przez organizatorów najlepszą bramkarką.