Nasz klub specjalizuje się w szkoleniu oraz udziale w rozgrywkach drużynowych na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym w piłce nożnej dziewcząt i kobiet. Działalność stowarzyszenia polega na zrzeszaniu głównie uczennic Zespołu Szkół w Jelnej i zaprzyjaźnionej Staszkówce, jednak nie tylko, ponieważ w klubie trenują dziewczęta z całego powiatu nowosądeckiego.
Rozpoczynając swoją działalność w 2010 roku w UKS-ie trenowało 12 dziewcząt. Aktualnie zarejestrowanych mamy ponad 150 zawodniczek rywalizujących we wszystkich kategoriach wiekowych. Odnosimy sukcesy na arenie wojewódzkiej i krajowej, wielokrotnie uczestnicząc w finałach Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Nasz klub kilkakrotnie wywalczył tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego w różnych kategoriach wiekowych oraz dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Młodziczek i Juniorek.
Co bardzo ważne nasze Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego, a swoją działalność opieramy na dotacjach oraz środkach otrzymanych od sponsorów czy darczyńców. Nie pobieramy żadnych opłat od zawodniczek trenujących w klubie.
Pomimo krótkiej historii klub UKS 3 Staszkówka Jelna wyszkolił wiele reprezentantek Województwa Małopolskiego oraz 10 reprezentantki Polski: Paulinę Tomasiak, Aleksandrę Cygan, Paulinę Sokulską, Paulinę Piksa, Anitę Romuzga, Martynę Mastalerz, Patrycję Owsianka, Kamilę Lichoń, Kamilę Kumor i Emilię Król.